• Zespół  Szkół Powiatowych na  Dożynkach 2024

• 19.09.2024
        •

W niedzielę, 15 września, uczestniczyliśmy w corocznych Dożynkach w Goworowie, reprezentując naszą szkołę.   To było wyjątkowe wydarzenie, pełne atrakcji i wspaniałych  chwil. Nasze stoisko przyciągnęło wielu mieszkańców, a my z dumą prezentowaliśmy działalność szkoły, osiągnięcia  naszych  uczniów i ofertę   edukacyjną.    Była  to doskonała okazja do nawiązania  kontaktu  z  lokalną     społecznością  oraz do  wspólnego celebrowania  tegorocznych  plonów.       Serdecznie dziękujemy  wszystkim, którzy  odwiedzili nasze  stoisko.

• Zespół Szkół  Powiatowych  w Goworowie  na Narodowym  Czytaniu  2024
        • Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie na Narodowym Czytaniu 2024

• 19.09.2024
        • 11 września 2024 odbyło się Narodowe Czytanie „ Kordiana”  Juliusza  Słowackiego,  zorganizowane  przez  Bibliotekę Gminną w Goworowie.         Wydarzenie to zgromadziło  dużo osób interesujących  się  czytelnictwem,   oraz społeczność szkolną, dyrekcję, nauczycieli.                                                                       Inicjatywa  miała na celu  nie tylko  promocję czytelnictwa,  ale również   przybliżenie  wszystkim  dzieła będącego  jednym z filarów  polskiej  literatury  romantycznej.  Fragmenty  dramatu  czytali:   Wójt  Gminy  Pan  Piotr  Kosiorek,  Kierownik  Środowiskowego  Domu  Samopomocy  Pani  Marta  Zduniak,  Dyrektor  Żłobka  Samorządowego w Goworowie  Pani    Magdalena   Szczepankowska,  którzy  z zaangażowaniem  oddali  głębię   emocji  zawartych  w tekście  Słowackiego.  W   rolę   prowadzących   wcieliły się   uczennice  Zespołu  Szkół   w Goworowie   Nicola  Głażewska   i     Wiktoria  Michalska.  Czytanie  „ Kordiana”  było  wyjątkową  lekcją  języka    ojczystego,  okazją  do  integracji  oraz  inspiracją  do  dalszego  odkrywania  piękna  polskiej  literatury.

• Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie
        • zsp.goworowo[at]powiatostrolecki.pl